Wymiana filtra w butelce Dafi

Wymiana filtra w butelce Dafi

AKTUALNOŚCI

Woda jest nieodłącznym elementem życia. Dostarczana do organizmu człowieka w odpowiedniej ilości zapewnia mu prawidłowe funkcjonowanie, a co za tym idzie dobre samopoczucie. Czysta woda bez cukru, ulepszaczy smaku i konserwantów powinna stanowić podstawowe źródło płynów w codziennej diecie. Wybór wody butelkowanej na rynku jest ogromny, jednak będąc świadomym konsumentem, warto sięgać po lepsze rozwiązania w tej kwestii. Jedną z możliwości jest rezygnacja z cyklicznego kupowania wody w plastikowych opakowaniach i zastąpienie ich specjalną, wielorazową butelką filtrującą.

 

Butelka filtrująca — w czym tkwi jej sekret?

W większości gospodarstw domowych woda w kranie nadaje się do bezpośredniego spożycia, jednak zazwyczaj uzdatniana jest chlorem, który niekorzystnie wpływa na jej smak. Prostym sposobem na polepszenie smaku wody jest użycie butelki filtrującej. Specjalny filtr węglowy umieszczony w jej środku, eliminuje z wody chlor i drobne zanieczyszczenia pochodzące z instalacji wodociągowej. Do produkcji filtrów używa się węgla aktywnego, wyprodukowanego z łupiny orzecha kokosowego, który świetnie absorbuje zanieczyszczenia, jednocześnie przepuszczając korzystne dla zdrowia minerały.

 

Jedna butelka — mnogość zalet.

 

Korzystanie z butelek filtrujących niezaprzeczalnie ma wiele zalet. Bez wysiłku można wymienić szereg argumentów przemawiających za ich używaniem. Oprócz wspomnianych właściwości prozdrowotnych do atutów wielorazowych butelek z wymiennym filtrem należą także:

 

Oszczędność pieniędzy — picie filtrowanej wody z kranu jest o wiele tańsze niż cykliczne kupowanie wody butelkowanej.

Wygoda — nie trzeba dźwigać ciężkich zgrzewek, a butelkę z filtrem można uzupełnić niemal wszędzie.

Praktyczność — butelki filtrujące są niewielkich rozmiarów, mają ergonomiczny kształt, więc z łatwością można je zabrać ze sobą do szkoły, pracy czy na siłownię i wielokrotnie napełnić.

Ekologia — korzystając z wielorazowej butelki, zmniejsza się emisję szkodliwego dla środowiska plastiku.

Instrukcja wymiany filtra w butelce Dafi.

Wymiana filtra w butelce jest niezwykle prostą czynnością, jednak aby pozbyć się wszelkich wątpliwości, warto obejrzeć film instruktażowy zamieszczony w serwisie YouTube przez firmę Dafi. Pierwszym etapem wymiany jest dokładne umycie wszystkich części butelki przy użyciu płynu do naczyń i bieżącej wody. Następnie, pod zimną, bieżącą wodą należy wypłukać nowy filtr — ta czynność powinna trwać 30 sekund. Ważne! Butelka Dafi nie może być wyparzana i myta w zmywarce, jednak w małym naczyniu z gorącą wodą można wyparzyć sam filtr. Później, powinno się umieścić filtr w butelce, napełnić ją w 2/3 wodą i zakręcić, a następnie mocną wstrząsnąć. Potem należy wylać wodę, opłukać butelkę i ponownie napełnić, a po uprzednim zainstalowaniu filtra i zakręceniu ustnika, opróżnić ją poprzez mocne ściśnięcie. Następnie trzeba powtórzyć ten proces. Po wykonaniu tych czynności butelka z filtrem Dafi jest już gotowa do użycia. Warto dodać, że aby cieszyć się dobrym smakiem wody, filtr musi być wymieniany regularnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *