Testy koronawirus – czemu są tak istotne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają duże znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo właśnie na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy stanowią odpowiednie objawy, a potrafiące być wynikiem np. choroby czy nowej choroby, nie będącej nic wspólnego z groźnym wirusem.
Już do szpitala mogą trafić, jednak również osoby chore jak natomiast te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego istotne miejsce jest wykonywanie jak najszerszej ilości testów, także tych jakie oferuje hurtownia medyczna.
Testy koronawirus – charakterystyka
Testy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dana jest zarówno informacja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na możliwości wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W terenie skuteczności działania testów przekonuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.
Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa
Testy, dostępne właśnie na zbycie to specyficzne i najważniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie posiadały dostęp z złymi lub nosicielami na strategiczne znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na całym świecie, w współczesnym jednocześnie w Polsce. Wyniki testów są na końcu już dostępne, aby móc zastosować postępowanie przechodzące na planie odizolowanie osób potencjalnie chorych czy mających dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.