Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

Zachodniopomorskie

Coraz dużo kobiet korzysta z sposobów z poziomu stomatologii estetycznej, by zajmować się pięknym widokiem naszych zębów. Ale lub są one miłe dla niemowlęta? Warto poznać się z najbardziej powszechnymi stylami i ustalić lub są one zachęcane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Kalisz Pomorski

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), i jej pierwszym priorytetem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej kwalifikuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten pisze się zwykle przy zastosowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany efekt istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Kalisz Pomorski

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zima). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może sprawić nierównomierne lub nadmierne wybielenie również potrafi stanowić podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Kalisz Pomorski

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a ponadto Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych w odpowiednim stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, a chyba stanowić kierowane wyłącznie u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie podaje się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w chce i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na leczeniu innego typu osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów a drugich używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być przedmiotu z obecnego typu osadami. Sam styl jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego rozwiązaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u niemowlęta jest tenże jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie liczy na leczeniu kamień nazębnego składającego się w terenie szyjek zębowych – z dziedzin korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w formule nie ma przeciwwskazań do wytwarzania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, więc można go spowodować i będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego przedniej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełnie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję bezpieczną i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie poleca tego typu praktyk. Również jak tworzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, ale nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z organizacji w wypadku koron ząb wymaga być oszlifowany w zdecydowanie większym stopniu. W związku z czym, jeżeli nie jest taka potrzebę właściwie nie ingerować w organizację uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Kalisz Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *