Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

Sprzedaż ziemniaków Vineta Wałcz

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w kultur kulinarnej nie tylko Polski, jednak a wszystkiej północnej części Europy. Z gwarancją ich rozpowszechnienie przyczyniło się do ograniczenia klęsk głodu, jakie w zeszłych wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Obecnie jesteśmy dojazd do licznych odmian o innych klasach i przeznaczeniu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Białogard

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, charakteryzująca się bardzo mocnym smakiem oraz szerokimi walorami kulinarnymi. Dodatkowo są one odporne na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i dbają swoje marce.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Białogard

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta należą do typu konsumpcyjnego A/B, zwanego także pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest wystarczająco chropowata, a mający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że ważna je kosztować nawet bez dodatków – wystarczy szczypta soli, jak przy ziemniakach z centrum.
Bulwy dodaje się wczesną jesienią; świetnie się przechowują, długo zachowując dobrą kondycja konsumpcyjną oraz nie tracąc swoich marce. Ponadto prezentują się długim czasem spoczynku, co minimalizuje ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki temu w bulwach nie dochodzi jeszcze do syntezy ogromnych liczb niebezpiecznej dla zdrowia solaniny (choć tu duże jest przechowywanie ziemniaków w nocy. Należy również dbać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta wyróżnia się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu znakomicie nadaje się do upraw ekologicznych, w których nie przyjmuje się chemicznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy dobrze zbierają się przy tej formie, gwarantując doskonały smak prawdziwego ziemniaka i pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą wyłącznie ze doświadczonego, ekologicznego gospodarstwa, będącego wymagane certyfikaty. Ponadto określając je, doskonale znasz, jaką odmianę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że wszystka opcja będzie uważała całkowicie nowe właściwości, gdy zatem się daje w przypadku ziemniaków przydatnych w marketach. Daje Ci zatem pewność stylu i wartości tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Białogard

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są nieco zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu znakomicie dodają się do zup, klusek a na puree. Świetnie smakują i gotowane, pieczone dodatkowo w postaci domowych frytek. dobrze zbierają się zarówno jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak i potraw bardziej egzotycznych, takich jak tajskie massaman curry, w którym ziemniaki pełnią dużą rolę.

Ziemniaki są bardzo prostym warzywem w Polsce, jednocześnie zajmując się niezbyt dobrą opinią w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto ale mieć, że zawarta w ziemniakach skrobia jest delikatna i przyjemna dla przewodu pokarmowego, zaś one też są źródłem ważnych składników odżywczych, takich jak potas. Co dobre, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej kobiety na ostatni cech.
Będąc źródłem niskich oraz trudnych węglowodanów, szybko dodają sił i pasą na długo. W zintegrowaniu z własnymi warzywami i źródłem roślinnego lub zwierzęcego białka są pełnowartościowy posiłek. Ponadto prezentują się samą z niższych cen energetycznych spośród produktów skrobiowych wchodzących na nasze stoły. Podnosi ona tylko około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety mające na planie detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Białogard

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz korzystać pewność, że na Twój talerz trafi produkt najwyższej wartości, wolny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów przechodzących na znaczniejszą metę negatywny pomysł na polskie zdrowie. Także ich ogromny gust oraz właściwości kulinarne czynią spośród nich pierwszy dodatek do wszystkiego posiłku i składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Białogard

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *