Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

AKTUALNOŚCI

Zgrabna sylwetka jest niezwykle ważna dla wielu kobiet, dlatego tak chętnie sięgamy po propozycje klinik medycyny estetycznej. Niekiedy wystarczy tylko drobny, bezinwazyjny zabieg, aby osiągnąć pożądany rezultat, jednak niektóre defekty wymagać będą nieco większej ingerencji w ciało. Jednym z najpopularniejszych z pewnością będzie liposukcja. Dowiedz się więcej o tym zabiegu i sprawdź, czy to rozwiązanie dla ciebie!

Czym jest liposukcja?

Choć chyba każdy zetknął się kiedyś z pojęciem liposukcji, nie każdy wie dokładnie, co się pod nim kryje. Liposukcja to sposób usuwania tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ludzkiego ciała. Ze względu na sam przebieg procedury, czyli wprowadzenie kaniuli, będącej drobną rurką i odprowadzania tłuszczu z jej pomocą, zabieg ten często potocznie nazywa się odsysaniem tłuszczu.

Do najczęstszych procedur należeć będą liposukcja brzucha i liposukcja ud, ponieważ to w tych miejscach najczęściej zmagamy się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg można wykonać jednak również na innych partiach, w tym w okolicy kolan, na łydkach, na ramionach czy plecach, po bokach ciała, na klatce piersiowej w przypadku ginekomastii tłuszczowej u mężczyzn, a nawet w rejonie podbródka – tłumaczą eksperci Kliniki Miracki.

Liposukcja, w przeciwieństwie do wielu nowoczesnych rozwiązań, jest zabiegiem inwazyjnym, wymaga bowiem wykonania nacięć i wprowadzenia kaniuli w tkankę. Jednak nowsze sposoby jej wykonania pozwalają na znacznie większe bezpieczeństwo pacjenta, a także mniejszą bolesność po zabiegu oraz krótszy i łatwiejszy okres rekonwalescencji.

Sam proces wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym i średnio może trwać od 30 minut do nawet 5 godzin.

Rodzaje liposukcji

Liposukcja, choć najczęściej wygląda podobnie, może być wykonywana rozmaitymi metodami. Do najnowocześniejszych z nich należą:

  • liposukcja ultradźwiękowa – generowane przez urządzenie ultradźwięki wprowadzane są prosto do tkanki tłuszczowej, wywołując jej delikatne odseparowanie od pozostałych tkanek. Dzięki temu procedura nie uszkadza między innymi naczyń krwionośnych czy nerwów. Dodatkowo ultradźwięki stosowane w tym typie liposukcji pozwalają na jednoczesne ujędrnienie i napięcie tkanki w obszarze zabiegowym. Z tak pozyskanymi komórkami tłuszczowymi można przeprowadzić tzw. lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu,
  • liposukcja laserowa – oddziaływanie ciepła pozwala na częściowe rozpuszczenie komórek tłuszczowych, dzięki czemu znacznie łatwiej można je usunąć z organizmu. Ciepło lasera ujędrnia również tkankę,
  • liposukcja wodna – komórki tłuszczowe uwalniane są przez roztwór wodny, dzięki czemu są delikatnie wypłukiwane. Później można wykorzystać je w lipotransferze,
  • liposukcja wibracyjna – lekkie wibracje wprowadzanej pod skórę kaniuli podczas tego typu liposukcji delikatnie oddzielają komórki tłuszczowe od pozostałych tkanek. Dzięki temu mogą one zostać wykonane w lipotransferze.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia liposukcji

Jako że liposukcja jest zabiegiem dość inwazyjnym, zawsze należy dokładnie zapoznać się z listą przeciwwskazań i omówić swoją sytuację ze specjalistą – zalecają eksperci Kliniki Miracki. Liposukcji nie powinny poddawać się między innymi osoby, które cierpią na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, schorzenia wątroby i nerek, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi czy inne choroby utrudniające gojenie się ran. Niekiedy przeszkodą mogą być również zaburzenia hormonalne, przerwanie ciągłości naskórka, a nawet duże ilości luźnej skóry w miejscu zabiegowym, np. na skutek dużej utraty masy ciała. Przeciwwskazaniem będą też aktywne infekcje,przyjmowanie ziół i leków światłouczulających, ogólny zły stan zdrowia czy ciąża i okres laktacji. W przypadku liposukcji z użyciem lasera zabieg odradza się także pacjentom chorym na epilepsję oraz tym ze świeżą opalenizną.

Liposukcja to szybki sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jej coraz nowsze metody znacznie zwiększają komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Chcesz skorzystać z najnowocześniejszych procedur usuwania tkanki tłuszczowej? Umów się na wizytę do Kliniki Miracki i pokochaj swoją nową, perfekcyjną figurę!

3 thoughts on “Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *