Lifting ciała z wykorzystaniem technologii HIFU

Lifting ciała z wykorzystaniem technologii HIFU

Prasóweczki

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już około 20. roku życia, kiedy to w ludzkim organizmie zaczynają zanikać włókna kolagenowe i elastyna. To właśnie wtedy, przeglądając się w lustrze, dostrzegamy pierwsze zmarszczki na czole czy pod oczami. Inne zmiany skórne, z jakimi borykamy się po przekroczeniu pewnego wieku, to przebarwienia, opadająca powieka, rozstępy oraz cellulit. Nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie, przy pomocy kremów nawilżających, ćwiczeń czy odpowiednio dobranej diety. Chcąc skutecznie odwrócić efekty procesu starzenia, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej na zabieg liftingu twarzy.

Dlaczego warto korzystać z zabiegów wykonywanych przy użyciu ultradźwięków?

Lifting twarzy to zabieg, który jest wykonywany nie od dziś. Tradycyjne metody wygładzania twarzy opierały się jednak na jej mechanicznym naciąganiu, co wiązało się z bólem, dyskomfortem, a nierzadko również nienaturalnym efektem końcowym. Okres rekonwalescencji po przejściu takiej procedury był długi i męczący, a pacjent borykał się z koniecznością noszenia wielu opatrunków. Na szczęście te czasy już minęły i dziś chirurgia plastyczna ustępuje miejsca zdecydowanie mniej inwazyjnej medycynie estetycznej. To właśnie zabiegi z wykorzystaniem lasera lub technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) są współcześnie najbardziej popularne i doceniane przez zadowolonych pacjentów.

Oferowane w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy liftingi twarzy i ciała, to zabiegi wykonywane w sposób nieinwazyjny, bezpieczny i niemal bezbolesny. W przypadku liftingów ultradźwiękowych, najczęściej wybierane przez pacjentów miejsca zabiegowe to:

 • plecy,
 • brzuch,
 • ramiona,
 • przedramiona,
 • biodra,
 • pośladki,
 • uda,
 • kolana.

Urządzenia medyczne przeznaczone do pracy przy użyciu technologii HIFU emitują fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu lekarz medycyny estetycznej jest w stanie dotrzeć precyzyjnie do dowolnego miejsca znajdującego się pod skórą pacjenta. Emitowane wiązki HIFU wywołują kontrolowane mikrouszkodzenia, które pobudzają organizm do przyspieszonej wymiany komórkowej i regeneracji, a także zwiększonej produkcji kolagenu. Efektem zabiegu jest wyraźne ujędrnienie i odżywienie tkanek, a także wyszczuplenie sylwetki i zredukowanie cellulitu.

W gabinetach Bieńkowscy Clinic ultradźwiękowy lifting twarzy i ciała jest wykonywany przy użyciu innowacyjnego sprzętu medycznego Scizer. Wyjątkowość tego urządzenia polega na wyjątkowej skuteczności w redukowaniu nawet bardzo opornego cellulitu oraz innych zmian skórnych. Głównym elementem budowy Scizera jest specjalistyczna głowica, za pomocą której lekarz medycyny estetycznej jest w stanie dotrzeć na głębokość nawet 13 mm pod skórę pacjenta! Wiązki o wymiarach 46×46 mm są przesyłane równomiernie na całym obszarze zabiegowym, co daje wyjątkowo naturalny efekt. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia. W jego trakcie skóra pacjenta jest schładzana strumieniem zimnego powietrza.

Ultradźwiękowy lifting ciała – przed i po zabiegu

Zabiegi HIFU są nieinwazyjne, jednak wciąż stanowią procedury medyczne. Z tego powodu, przed przystąpieniem do pracy, lekarz medycyny estetycznej przeprowadza z pacjentem wywiad, podczas którego należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Należą do nich:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby nowotworowe,
 • stany zapalne i wirusowe w miejscu zabiegowym,
 • przerwany naskórek w miejscu zabiegowym,
 • ogólny zły stan zdrowia.

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Po jego wykonaniu pacjent powinien unikać przegrzewania ciała (korzystania z sauny czy solarium) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Zaleca się także stosowanie łagodnej pielęgnacji skóry, tak aby nie podrażniać jej w sposób mechaniczny. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne natychmiast, pozostałe ujawniają się stopniowo w przeciągu 3 miesięcy. Galeria zdjęć “przed” i “po” znajduje się na stronie internetowej https://bienkowscyclinic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *