lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna Zdrowie i Uroda

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest często efektem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo spotnienie okresu nie jest jednak tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają także wszystkie dodatkowe badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła matka chce dowiedzieć się ciąży tak szybko jak się tylko da. Jednakże pierwszym znakiem poczęcia jest bardzo często brak miesiączki. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej niż miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I wtedy dopiero zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W innym razie nie będą one przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeśli jednak pragniemy dowiedzieć się o swojej ciąży wcześniej, możemy pójść się na wizytę do ginekologa. Ten może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Zbyt niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w przypadku jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim ginekolog otrzyma wyniki badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy a oprócz tego zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić także dopochwowe badanie USG. Poprzez takie badanie możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *