Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Mielno

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia idzie na pozyskanie wspaniałych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Karlino

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do możliwości mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Karlino
mosty protetyczne Karlino
ruchome protezy zębowe Karlino

Wszystka z obecnych opcji jest znajome walory i braki, więc warto zapoznać się spośród nimi bliżej przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dobrać je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Potrafi być ostatnie też kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. Także usunięcie zęba może stanowić wynikiem jego uszkodzenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dobrać je jak najprędzej. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest znaczny nacisk na zgryz, więc że wysyłać nie wyłącznie do punktów z żuciem, lecz też do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może zdobyć również do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto rozważyć jak łatwo – lub w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najskuteczniejszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w tło dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu umieszcza się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą pomóc nawet na jeszcze 20 lat. Zezwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do uzupełnienia jednego lub kilku braków. Takie podejście korzysta się i w przypadku bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na jakich mocuje się na stałe specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich wysoka cena. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od około 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to zarówno tani zabieg na uzupełnieni brakujących zębów. Posiadają one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na stałe. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej zbudowane z porcelany, które nakładane istnieje na bliskich dla braku zębach – w efekcie jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak pragnie być otoczony zębami posiadającymi korzenie – toż właściwie zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane istnieje też wykonanie ich przyjmowania kanałowego. To brak tej technologii, ponieważ często wskazane jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po zakończeniu mostu protetycznego stanowi wysoce modny – stanowi on niemalże nie do poznania od pozostałych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów oraz stanowi mocna – mogą one podawać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od około 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia propozycja to protezy ruchome, na przykład zbudowane z akrylu. To popularny gotuj na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może zawierać ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a dodatkowo trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Także nie zapewnia ona właśnie bogatej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Karlino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *