Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Świdwin

Informacje

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zdobył nowy smartfon i doskonałe, o czym pomyślałeś, to bezpieczeństwo jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając odpowiedniego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i myślisz się, jakie są pomiędzy nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Drawsko Pomorskie

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy toż najnowocześniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym designie i oryginalnych kształtach. Wysokie i cienkie sylwetki obudowy oraz przede wszystkim mocno zaokrąglone na granicach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu świetnie i przyjemnie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie jest w stopniu przykryć go w pełnie, najdelikatniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o mniej czy bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na wszystkiej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na dania mobilne.
Hartowane szkła Drawsko Pomorskie

Czym wtedy dzielą się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, ale także sposobem mocowania oraz oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D zrealizuje proste zamierzenie w wypadku telefonów z płaskim ekranem, jednakże nie będzie odpowiednią ochroną dla modeli z wszystkimi krawędziami. Tutaj polecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to bezpośredni następca powłok 2D, który doskonale osiągnie naszą funkcję w wypadku ekranów płaskich oraz lekko zaokrąglonych na granicach. Warto w niniejszym elemencie wspomnieć, że wymienione wyżej produkty mogą u niektórych producentów być pod odrębnymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Produkty są te jedne, drugie jest ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Drawsko Pomorskie

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najrzetelniejszym i najtańszym rozwiązaniem danym do rodzajów telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego boki nie są zaokrąglone, jest więc ryzyko, że nagle rozpocznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu łącznie spośród jego oprawką. Dodatkowo ściany są lekko zaokrąglone, a przez ostatnie niemal wrażliwe na wykorzystanie. Warstwa kleju jest zamontowana dopiero na barwionej ramce, co w wypadku produktów niższej jakości może pozwalać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, tylko w skutkach znanych marek nie powinno zatem uważać miejsca. Takie szkła pasują do wszelkiego rodzaju etui, niezależnie z tego, jak wysoce krawędzie pokrowca nachodzą na przód urządzenia.
Hartowane szkła Drawsko Pomorskie

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Istnieje zatem skutek najdroższy spośród wszystkich trzech i o najtrudniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Poświęcone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki swojej specjalnej formie idealnie wkomponowuje się do całych boków wyświetlacza, zapobiegając go z wszystkiej strony. Szkła 3D zapewniają więc najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy zawsze mieć, iż ich łączenie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na front smartfona, skoro będą one występować i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Drawsko Pomorskie

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *