ciacho

Ciacho Goleniów

Zachodniopomorskie

Ciacho to liczba i pewna z kilkorgu komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z pomocą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w niniejszym filmie nieco odchodzi od typowego charakteru swojej twórczości.

Ciacho Polanów

Nie odchodzi on a głównego tematu zainteresowania – wciąż trwamy w terenach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest niezmiernie ciekawą policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Znacznie szybko dowiadujemy się kto za tym ludziom gości i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki powód miała ta kobieta też jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Polanów

Sprawa z względem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całkowitej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami i dowcipnymi dialogami można dostrzec także ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, a zarazem każdy bez wyjątku zasługuje na naturalną miłość. Przesłanie to istnieje sformułowane w dobry, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie są również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy z nich na długo zapada w świadomość, a i ich karykaturalność w konkretny sposób też bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od indywidualnego początku zaciekawia i kupuje, że widz w napięciu czeka na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Szczęścia i jedyna obsada toż w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszelkim plakacie filmu tego reżysera można dostrzec znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest wystawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje ostatnie szczególna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem eleganckiej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można dostrzec aktorkę w bardzo oryginalnych formach. Z przodu na chwilę dodaje się ona w sztukę prostytutki, później sprowadza się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można sprawdzić także dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można obejrzeć, iż nie traci ona sympatii widzów. Nie właśnie odtwórczyni głównej roli zasługuje na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to również bardzo barwne postacie, które zasługują na równie istotną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ciekawymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w ziemi Krzysia, bardzo dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie ważne znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zaangażowania. Jedno istnieje bezpieczne: każda z formie na długo zapada w świadomość, a przecież między innymi o to naturalnie w filmach chodzi.

Ciacho Polanów

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim przyjemna do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i doskonałego zainteresowania. Opowiada barwną treść w przystępny dla użytkowników sposób, przy czym nie raz przygody z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje ostatnie obraz, który warto obejrzeć choćby dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z grą „Ciacho” Patryka Vegi to rzeczywiście łatwy recepta na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Polanów

Źródło artykułu Ciacho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *