Jakie badania warto wykonać po trzydziestych urodzinach?

Badania Police

Zachodniopomorskie

Trzydzieste urodziny obecne faza złoty do przemyśleń. Warto, przy przyczyny tego ciekawego rachunku sumienia, zastanowić się nad profilaktyką i badaniami, jakie należałoby zrobić. Co zrobić po trzydziestce, by poczuć się sprawnie i zdrowo?

Badania Recz

Badania dla gości
i) Dlaczego korzystam się badać?

Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Człowiek po trzydziestce wchodzi w okres dużych możliwości organizmu, po czym stopniowo zaczyna słabnąć. W tym poziomie jest ponadto bardziej słaby na innego typu infekcje i stosuje zawierać się w wieku zwiększonego ryzyka, np. dla raka jąder.

Zobacz również cellactiv

b) Jak się badać?

W kontaktu spośród ostatnim warto zwrócić uwagę na profilaktykę. W stopniu między 30 a 40 rokiem życia należałoby wykonywać kompleksowe badania u różnych specjalistów. Warto zasięgnąć recepty na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego lekarza.

c) Których wyników obawiać się najbardziej?

Nie warto obawiać się wyników. Każde dają bowiem jakąś odpowiedź. Sprawdzając się regularnie, nie korzysta w ogóle warunku do obaw. Wciąż ważne pozostaje badanie ogólne, morfologia krwi z OB i rozmazem, poziom glukozy we krwi czy kontrola cholesterolu, jakie potrafią zapobiec chorobom serca. Co dwa, trzy lata warto wykonać lipidogram oraz RTG płuc.

d) Co dodatkowo skontrolować?

Drogie jest badanie okulistyczne. Brak problemów z uważaniem nie jest tutaj przeciwwskazaniem, choć po skończeniu 30 roku życia, problemy potrafią się pojawić. Wówczas powinien będzie dobrać okulary. Warto myśleć o badaniu dna oka.
Badania dla kobiet

i) Profilaktyka

Kobiece pytania są dużo bardziej wypromowane, a wtedy o moc bardzo osób wykonuje regularne badania. To wyjątkowo dobro! Mimo wszystko, choć świadomość Polek jest na górnym poziomie, warto o tym robić!

b) Niedoinformowanie

Wiele kobiecych schorzeń uzyskuje się z złej informacji na dany temat. Warto to przejrzeć możliwość na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego specjalisty i zobaczyć, jakich z badań nie komponowało się już z każdego czasu.

c) Częstotliwość

Po trzydziestym roku życia warto regularnie – co rok lub co dwa lata – wykonywać cytologię oraz mammografię. Ważna jest kontrola poziomu hormonów tarczycy oraz badanie krwi, ze określonym uwzględnieniem poziomu glukozy.
zobacz źródło Jakie badania warto wykonać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *