Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Dzierzgoń

Informacje

Co zatem jest adblue na stacjach? AdBlue istnieje więc doskonałej wartości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z systemem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Tworzy zatem na końca redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Wytwarzany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Starogard Gdański

Z pośród wszystkich płynów odpowiednich do transportu jest nietoksyczny, dobry i miły w użytkowaniu. Tankuje się go do określonego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W ruchu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w obecny związek.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie również w jaki zabieg można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wzięcie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich coraz więcej. W niektórych krajach np. w Holandii można jeszcze wziąć z automatów spotykających się przy ulicach. Nie wszystkie samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają zbyt małą średnicę wlewu. Wtedy stoi nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba mieć, gdyby nie rozlać. Płyn ten ma niesamowite właściwości korozyjne. Adblue Starogard Gdański

Gdzie dostaje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym dostępniejszy jest kontakt do wlewu AdBlue. Wybiera się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starych pojazdach system ten nie był realizowany na poziomie projektowania, przez co niebieski korek może osiągać się w rozmaitych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Widać zatem w szeroki sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej formy warto mieć pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do zdobycia w wielu sklepach internetowych.

Adblue Starogard Gdański

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi bardzo naturalna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zamykamy zapłon. Po paru sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. To można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien dbać o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą propozycją jest zakup płynu w miarach hurtowych (przy 1000 l, stawka za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Wartość w krótszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić zarówno na materiały z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma oczywiście taki sam skład więc nie warto przepłacać.
Adblue Starogard Gdański

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają mniejsze zużycie paliwa o jakiś 3-4%, a silniki zgodne z normą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w szeroki sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy czas zachowuje pełną sprawność, co przekłada się także na większą cenę podczas odsprzedaży. Osoby posiadające z AdBlue wpływają na ochronę środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą postawę otrzymują niższe ceny drogowe w regionach Unii Europejskiej.
Adblue Starogard Gdański

Artykuł został stworzony we wymiany Co to jest adblue na stacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *